Vértesszőlős Község honlapja - www.vertesszolos.hu - polg.hivatal@vertesszolos.hu | nyomtatta: vendég


Arculat
Régi | Új | Akadálymentes
Eszközök

April

25/04/2019

Mo Tu We Th Fr Sa Su
01/04/2019 (Monday)
1
02/04/2019 (Tuesday)
2
03/04/2019 (Wednesday)
3
04/04/2019 (Thursday)
4
05/04/2019 (Friday)
5
06/04/2019 (Saturday)
6
07/04/2019 (Sunday)
7
08/04/2019 (Monday)
8
09/04/2019 (Tuesday)
9
10/04/2019 (Wednesday)
10
11/04/2019 (Thursday)
11
12/04/2019 (Friday)
12
13/04/2019 (Saturday)
13
14/04/2019 (Sunday)
14
15/04/2019 (Monday)
15
16/04/2019 (Tuesday)
16
17/04/2019 (Wednesday)
17
18/04/2019 (Thursday)
18
19/04/2019 (Friday)
19
20/04/2019 (Saturday)
20
21/04/2019 (Sunday)
21
22/04/2019 (Monday)
22
23/04/2019 (Tuesday)
23
24/04/2019 (Wednesday)
24
25/04/2019 (Thursday)
25
26/04/2019 (Friday)
26
27/04/2019 (Saturday)
27
28/04/2019 (Sunday)
28
29/04/2019 (Monday)
29
30/04/2019 (Tuesday)
30

Hasznos hírek

Local Info Önkormányzati Hírportál hírei
#Főoldal# Hőségben is biztonságban!

Hőségben is biztonságban!

{Published by:} Zoltánfi Zsuzsa 22/06/2017 {Read:}1527

Hőségben is biztonságban!

A kánikula közlekedésbiztonsági kockázataira hívja fel a figyelmet a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság. A forróság miatt gyengül az autósok koncentráció képessége, tompul a figyelme, több a koccanás, a baleset.

police_s

A nyári tartós hőség megviseli a szervezetet és közlekedésbiztonsági szempontból is kockázatokat rejt.

A járművezetők általában kevésbé tudnak koncentrálni, valamint a megszokottnál figyelmetlenebbek, mely egy közlekedési helyzetben megnöveli a reakcióidőt is. A közlekedés résztvevői között jelentősen emelkedik a rosszullétek száma, a hőség gyengíti a szellemi erőkifejtést, egyeseknél tompaságot, másoknál pedig fokozódó ingerlékenységet, türelmetlenséget válthat ki. A gyalogosok jellemzően kevésbé néznek körül mielőtt az úttestre lépnek, vagy rosszul mérik fel a veszélyeket.

Ezen kockázatok ismeretével és néhány jó tanács megtartásával a nyári közúti balesetek megelőzhetők.
A legjobb prevenció minden esetben a közlekedési szabályok megtartása, azonban a megváltozott időjárási viszonyokhoz való alkalmazkodás is kiemelten fontos. Aki nehezen viseli a meleget, ebben az időszakban lehetőleg ne üljön volán mögé! Ha feltétlenül szükséges elindulni, akkor vezessen mindig kipihenten és gyakrabban álljon meg felfrissülni, s előre tervezze meg az útvonalat! 

- Fogyasszon kellő mennyiségű folyadékot és mindig legyen a gépkocsiban hűtött ásványvíz, vagy üdítőital!
- Legyen türelmes, vezessen kissé lassabban, tartson nagyobb követési távolságot!
- Ha megáll a járművel, lehetőleg ne napos helyen hagyja.
- Soha ne hagyjon a parkoló gépjárműben kisgyermeket, idős embert, vagy háziállatot, még rövid időre sem, mert a felforrósodott utastérben ennek akár életveszélyes következményei is lehetnek!

{All articles of section Rendőrség:}

Közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény [30/11/2017]

Felhívás tűzifavásárlás veszélyeire [21/09/2017]

Vadveszély az utakon [18/07/2017]

Hőguta veszély! [07/07/2017]

Rongálás a Magyar Nemzeti Múzeum Vértesszőlősi kiállítóhelyén [02/07/2017]

Hőségben is biztonságban! [22/06/2017]

Nem tarthatjuk meg a talált tárgyakat! [18/06/2017]

Telefonos csalások Ne dőljenek be a csalóknak! [18/06/2017]

Ideart Az oldal 95 ms alatt készült el. Felhasználó: vendég